KEUKENHOF

Türkler arasında lale bahçesi olarak da bilinen Keukenhof’a gitmenin tam da zamanı şimdi. Biz neredeyse kapanmak üzere gittiğimiz için her tarafını tam gezemedik. Üstelik de hava yağmurlu idi. Tek başıma olsam kesinlikle o parayı vermez dönüp gelirdim. Ama n’aparsınız. Bir kez daha gitmek gerekecek. Davet eden olursa tabii bir kaç kere de gidilebilir. 😉

Keukenhof her yıl 22 mart ile 20 mayıs arası ziyaretçilerine kapılarını açan 32 hektar alan üzerine kurulu ve 15 km yürüme parkuru olan bir çiçek bahçesi. Alabildiğine bir zarafet, alabildiğine bir renk cümbüşü. Çiçek satın alınan bir yer değil tabii, gezilen, özel günlerde fotoğraf çekimleri için de gidilebilecek başta lale olmak üzere pek çok soğanlı çiçeğin sergilendiği bir bahçe. Geniş bilgi için şu linke bakabilirsiniz.

Bir yıl sonra da olsa bu fotoğrafları yayınlayabildim ya, kendime yine kocaman bir aferin verdim. Bu güzelim çiçekler varken daha fazla yazıya ne hacet? İyi seyirler diliyorum.

Adres

Keukenhof
Stationsweg 166a
2161 AM  LISSE
Telefoon: 0252 – 465 555

Bu sandalyede gördüğünüz nergislerin hepsi hakiki.

 

Yorumlar
 • Mihriban diyor ki:

  Resimler gerçekten iç açici,
  bizde geçen sene gidecektikki,tur iptal oldu.Cok merak ediyorum lale bahçesini,insaallah en kisa zamanda gitmek nasip olur :)

  • efsus diyor ki:

   Vakitlice gidip vakitlice gelmenizi tavsiye ederim. Bizim gibi dar vakit gitmeyin günler çuvala girmiş gibi. O günü, sabah kalktığınız andan itibaren, sadece Keukenhof için ayırın. Öncesinde, yazımda verdiğim web sitesini de ziyaret etmenizi öneririm. Çok kalabalık ve sakin olan günler renklerle gösterilmiş. Bir de etkinlik günleri var. Onun haricinde bisiklet kiralayabilir, kanal gezintisi yapabilirsiniz. İyi eğlenceler!

 • fatoş diyor ki:

  Efsus merhaba…Arada gelip bakıyorum ama bloguna pek uğramıyorsun..Böyle güzel bir blogun varken arada bir uğraki bizlerde seni yorumlarımızla yalnız bırakmayalım… fatoşun mutfak günlüğü

 • efsus diyor ki:

  Fatoş, teşekkür ediyorum. Ah bir bilseniz başıma, daha doğrusu bloğumun başına neler geldi. Kısa zamanda daha sık burada olacağım, dualarınızla inşallah.
  Efsus

 • nesrin diyor ki:

  Cok hos görüntüler. Icim acildi, sevgiler.

Yorum Yapın