RAMASLAR VE BİZ

Tanışıklığımız taa, ben dünyaya gelmeden öncesine dayanıyor. Babamın meslektaşı, aynı mahallede yaşarız yıllardır. Birisi kuzeyin batısından, diğeri güneyin doğusundan gelir vaktiyle ve Amsterdam’da buluşurlar.

10

RC’nin doğum günüdür. Annem kalkar bir pandispanya gönderir fırına ve pastaya girişir. Bizimkiler ne vakittir doğum günü kutlarlar anlamadım. Doğum günü çocuğu da şaşırır bu işe. Annem bu pasta işini bana devrettiğinden beri pasta yapmazken, eski günleri anarak bir rulo pasta yapar. Ben böyle başarılı bir pandispanya görmedim. Görüntü konusunda çalışmamız gerekse de lezzet olarak muhteşem bir pasta yapmış annişim.

11

Ben son günlerde adet olduğu üzere, mangolu bir çizkekle katıldım oturuma. Tabii, uhm, yine adet üzere sabah kahvemin yanına bir dilimini yürüttüm.

IMG_0002 IMG_0005IMG_0003

Ramaslar bir süredir Türkiye’ye giderlerken ‘güle güle’ye, geldiklerinde de ‘hoş geldin’e gideriz. Yaşlarının bizimkilerinkinden büyük olmasının rolü var bunda. Zaten gelmeleri ile gitmelerinin arasında öyle pek uzun zaman yoktur. Bu nedenle de iadeyi ziyaretler de olmaz. Ancak bu defa olaya el koyup bu geleneğe bir ‘dur’ dedim. :)

Sahi kaç yıldır Ramaslar bize gelmiyordu acaba? En iyisi onları davet etmek. Tam aksiyon adamıyım vesselam. Keşke her konuda böyle kafama koyduğum gibi eylem gerçekleştirebilsem. Birileri keşke her konuda fiiliyata izin verse.

3

Tabiiki tüm bunları bir günde yemedik. Geçtiğimiz yıllardan fotoğraflar.

Neyse, bizimkiler onay verir, onlar da kırmayıp gelirler. Fena da olmaz hani. Onlar bize nasıl ve neden geldiklerini, babam da bu davetin  öncesinde bizim nasıl ve neler konuştuğumuzu gülerek anlatırlar karşılıklı.

42

Pek çok çekilmiş fakat nedense yayınlanmamış fotoğraf var. Bu vesile ile hepsini yayınlayayım istedim.

5

İki meslektaş

8

Benim çizkek denemelerimden narlı cheesecake ve Sevgili Şerife’nin sofrası.

67

Yorum Yapın