YÜSRA BEBEK

Dört aydan fazla olmuştu kartını yazıp hediyesini hazırlayalı. Ofiste başına bir iş gelmesine ramak kalmıştı. Nihayet bir kına gecesinde karşılaştık da geçtiğimiz hafta için randevulaşıp hoş geldin diyebildik iş arkadaşımızın bin bir badireyle dünyaya getirdiği bebişine. Allah analı babalı büyütsün. Mutluluklar versin. Amin.

Arkadaşlardan bir tanesi kıyafetler küçülecek diye endişe etmişti bir ara. Oysa bilmezdi ki ben hemen görüşemeyeceğimizi düşünerek bedenleri büyük tutmuştum. Annemle birlikte bebek görmeye gitmemiz gerektiğinde bazen kıyafetler küçüldüğü için ziyaretten vazgeçtiğimiz vakıadır. Üstelik bebeği tebrik etmeye gelen herkes küçük bebek kıyafeti getirince tüm paranın heder edildiğini düşünenlerdenim. Neyse ki benimle aynı düşünceyi paylaşan bir müdür bey var.

Pembe rengin ağırlıklı olduğu pek çok şeker kıyafetin yanı sıra bebek için yemek tabakları, anneye özel bir hediye, sonra yine annenin ister kahvesini ister sıcak sütünü içebileceği pembe bir kupayı içi kırmızı pötikareli bir sepetin içerisine yerleştirip şeffaf bir hediye paketi ambalajı kullanarak paketleyip tepesinden bir kurdele yardımıyla bağladık.

Bu da bebişin bize hediyesi.

Anne bize neler mi hazırlamıştı?

Buyurun.

Ortada gördüğünüzü (biz bütün tepsiyi bitirdik, malum iş çıkışı gitmiştik) annişimiz göz kararı yapıyormuş, benim için kabaca bir tarif verdi. Ben adını yufkalı harman börek koydum. Pek yakında tarifini vereceğim.

 

Yorum Yapın